VIDEO/ E rrahu para lokalit, si Cllevio kërcënoi Noizyn në Tik-Tok me emrin e Laert Haxhiut, ky i fundit i shpërtheu dyqanin

“Po u ankova një herë te Laert Haxhiu, ju q* motrat Laerti ju. E njihni Laert Haxhiun ju? Po qava unë te Laerti, ju q* r*bt e shtëpisë, po ju them edhe njëherë”. Ishte kjo video me zë e figurë paralajmëruese e Kleviol Ahmetit, ndaj rivalit të tij në muzikë, Noizyt. Disa pasi ishte bërë publike, në lokalin e këngëtarit, shpërthen eksplozivi, pa deme në njerëz, por shumë deme materiale.

Për këtë ngjarje policia e cila zbardhi 19 krime, dhe nxori 16 urdhër arreste, 12 prej tyre të ekzekutuar, akuzoi të enjten Laert Haxhiun dhe bandën e tij, Artan Tafanin, Lulzim Spahinë, dhe Erisiano Abedinin.

Ishte i penduari Artan Tafani, ai që ka treguar dinamikën e ngjarjes së shpërthimit në katin e parë të biznesit të Noizyt, një dyqan veshjesh në emër të babait të këngëtarit. Tafani thotë se Laerti u njoftua nga nëna e tij se Kleviolin e kishin dhunuar në Durrës dhe ngjarja ishte bërë mediatike, ndaj ajo ndihej e keqardhur për atë që i kishte ndodhur reperit.

Më pas Laerti i telefonon Tafanit për siguruar në Tepelenë eksplozivin që u vendos mesnatën e 8 qershorit 2022 .. Po përveç faktit që janë nga i njëjti qytet, çfarë e lidh Kleviol Ahmetin me të rrezikshmin e Lushnjës, Laert Haxhiun. Në një tjetër video të publikuar në internet, Cllevio deklaron hapur miqësitë e tij të ngushta me të fortët

“Unë jam Klevioli që është rritur me Bruno Cankën i vdekur, Dor Shundin i vdekur, unë jam rritur me Orges Bilbin që e ka të përjetshëm, unë jam rritur me Laert Haxhiun që e ka të përjetshëm...”

M.Q./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

U vra nga fqinji në Laknas, 55 vjeçari Shefqet Hasa punonte shofer i transportit publik në Tiranë

U vra nga fqinji në Laknas, 55 vjeçari Shefqet Hasa punonte shofer i transportit publik në Tiranë