VIDEO/ Ernest Muçi shënon golin e 4-t, dërgon Besiktasin në finalen e Kupës së Turqisë

VIDEO/ Ernest Muçi shënon golin e 4-t, dërgon Besiktasin në finalen e Kupës së Turqisë

Ernest Muçi ka shënuar golin e katërt me fanellën e Besiktas në Turqi dhe të parin në Kupë, duke dërguar Besiktasin në finale.

Skuadra nga Stambolli fitoi 1-0 kundër Ankaragucu në ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Kupës dhe sulmuesi i Kombëtares tundi rrjetën.

Duhej minuta e 70-të që Muçi të përfitonte nga një gabim i miqve dhe e djathta nga jashtë zone nuk u ndal dot nga portieri, edhe për shkak të forcës.

Muçi u bashkua me Besiktas në shkurt dhe ka shënuar tre gola në kampionat dhe një në Kupë. Para Euro 2024 sulmuesi kuqezi duket në formë.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ I kërkuar nga Italia për organizatë kriminale dhe trafikim narkotikësh, arrestohet 38-vjeçari

Tiranë/ I kërkuar nga Italia për organizatë kriminale dhe trafikim narkotikësh, arrestohet 38-vjeçari