VIDEO/ Festival golash në Milano, Interi barazon 3-3 me Benficën! Zikaltërit marrin biletën për në gjysmëfinale, gjejnë kushërinjtë

Goli i Barrelas

Në Milano, Interi dhe Benfica barazuan 3-3 në fazën çerekfinale të Champions League. Për ndeshjen e kthimit në Milano, skuadrat dhuruan spektakël golash, teksa zikaltërit kalojnë më tej pas fitores 0-2 në Portugali.  Ndeshja u hap në minutën e 14 nga Barella me një supergol, teksa Benfica barazoi me Aursens në të 38 minutë. Në pjesën e dytë Martinez dhe Correa shënuan për 3-1, teksa Benfica barazoi me Silva dhe Musa në fundin e lojës. Interi luan me Milanin në 9 maj në gjysmëfinale. Pas 13 vitesh, Inter luan sërish në këtë fazë.

GOLAT/ Interi kalon Benficën dhe 'fluturon' në gjysmëfinalet e Championsit, City barazon me Bayern! 8 gola në dy ndeshje

×

Meta në 'sulm', Milaim Zeka në 'Frontline': Arrestimet e mëdha bëhen fundjavave! Nuk mund askush të fitojë luftën ndaj Amerikës