VIDEO/ Fitorja e tretë radhazi, Kukësi mposht me dy gola Erzenin! Ndryshimi i trajnerit jep efekt, tension në "Niko Dovana"

Nga ndeshja Erzeni - Kukësi

Superliga shqiptare mbylli këtë të hënë javën e tetë. Erzeni humbi 0-2 me Kukësin në "Niko Dovana". Verilindorët ia dolën në transfertë që të dalin me tri pikë, duke marrë fitoren e tretë radhazi. Ndeshja u zhbllokua në minutën e 17 nga Edi Basa. Pas një krosimi nga e majta, sulmuesi stopoi bukur topin në zonë dhe me një goditje të fortë e ndali topin në rrjetën e Xhikës.

Në pjesën e dytë ka qenë Barbosa që në minutën e 68 do shënonte golin e qetësisë për skuadrën e Enkeleid Dobit. Braziliani do kërcente më shumë se të gjithë në zonë, duke goditur bukur me kokë. Në sfidën e sotme u akorduan edhe pesë kartona të verdhë, teksa pati tension mes lojtarëve në fushë.

Ndërrimi i trajnerit te Kukësi disa javë më parë duket se ka dhënë efekt, me verilindorët që shkojnë në kuotën e 11 pikëve, për vendin e katërt. Një pikë më shumë për Erzenin, që mban vendin e tretë dhe pëson humbjen e dytë sezonale.