VIDEO/ Ftesa e Kombëtares 'ndez' Seferin, sulmuesi i shënon Shakhtar Donetsk-ut

VIDEO/ Ftesa e Kombëtares 'ndez' Seferin, sulmuesi i shënon Shakhtar Donetsk-ut

Taulant Seferi me fanellën kuqezi

Vorskla Poltava e mbylli 1-0 në avantazh pjesën e parë kundër Shakhtar Donetsk, sfidë e vlefshme për javën e 30-të në kampionatin e futbollit në Ukrainë. Dueli u zhbllokua në minutën e 37-të nga Taulant Seferi. Sulmuesi shqiptar shënoi golin numër 13-të në Ukrainë, duke qenë i treti në listën e golashënuesve.

Do duhej një penallti e akorduar pas ndërhyrjes së VAR, gjë që solli edhe golin e parë. Përballë Pyatov, sulmuesi nga Kumanova nuk gaboi duke festuar me të tijtë. Seferi po bën mirë në sezonin e tij të parë në Ukrainë, duke treguar cilësi dhe marrë një ftesë nga Kombëtarja.

Pritet që 26-vjeçari të jetë gati për Sylvinhon në dy ndeshjet e radhës që Shqipëria luan në Euro 2024, kundër Moldavisë në 17 qershor dhe Ishujve Faroe tre ditë më pas.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Greqi/ Sulmuan punonjësit e biznesit dhe qëlluan në ajër sepse i shqetësonte zhurma e makinerive, arrestohet 1 shqiptar dhe 1 rom

Greqi/ Sulmuan punonjësit e biznesit dhe qëlluan në ajër sepse i shqetësonte zhurma e makinerive, arrestohet 1 shqiptar dhe 1 rom