VIDEO/ Futet nga stoli dhe përmbys ndeshjen, Vedat Muriqi shënon golin e 7-të në La Liga

VIDEO/ Futet nga stoli dhe përmbys ndeshjen, Vedat Muriqi shënon golin e 7-të në La Liga

Vedat Muriqi

Vedat Muriqi, sulmuesi i Kosovës ka shënuar golin e shtatë në La Ligan spanjolle të futbollit. Mallorca e tij ia doli të fitonte 1-2 kundër Getafes në Madrid, kjo për raundin e 38-të dhe të fundit të kampionatit.

Ishte Getafe që shënoi golin e avantazhit me nisjen e pjesës së dytë, teksa trajneri Aguirre vendosi të hidhte në fushë Muriqin. Shqiptari nuk zhgënjeu dhe shënoi golin e barazimit në minutën e 90-të, para se Maffeo të shënonte në minutën 90+3 dhe Mallorca të merrte tri pikë, për ta mbyllur sezonin në pozitën e 14-të me 40 pikë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Rekursi për vulën, Kthupi: Pa krijimin e një formacioni të ri politik është vendim shterpë, distancomi nga berishizmi duhet të jetë me akte konkrete

Rekursi për vulën, Kthupi: Pa krijimin e një formacioni të ri politik është vendim shterpë, distancomi nga berishizmi duhet të jetë me akte konkrete