VIDEO/ Gol, dy asiste dhe penallti e fituar! Sokol Cikalleshi shkëlqen në Arabi

VIDEO/ Gol, dy asiste dhe penallti e fituar! Sokol Cikalleshi shkëlqen në Arabi

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi vijon me formën e mirë në Arabinë Saudite. Sulmuesi i Kombëtares dhe Al Khaleej ia doli që të tundte rrjetën, dhuronte dy asiste dhe fitonte penallti për të tijtë, në fitoren 1-4 në transfertë kundër Al Wehda, sfidë e vlefshme për javën e 28-të në kampionatin e futbollit.

Cikalleshi do niste shkëlqimin në të 18 minutë, teksa asistoi për Morato. Me fillimin e pjesës së dytë dhe konkretisht në të 58 minutë, sulmuesi fitoi penallti edhe pas ndërhyrjes së VAR, duke mos gabuar nga 11 metra largësi. Në të 66 minutë sërish kavajasi asistoi për shokun e skuadrës, duke u përsëritur e njëjta skemë.

Me këtë gol, Cikalleshi shkon në kuotën e 10 realizimeve sezonale në kampionat, teksa ka asistuar edhe tre herë. Kujtojmë se pas fundit të këtij sezoni, Cikalleshi do rikthehet te Konyaspor në Turqi, skuadër që zotëron kartonin e lojtarit.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ministri Balla pritet në Dusseldorf nga ministri i Brendshëm i Landit Nordrhein-Westfalen: Forcojmë bashkëpunim në fushën e sigurisë

Ministri Balla pritet në Dusseldorf nga ministri i Brendshëm i Landit Nordrhein-Westfalen: Forcojmë bashkëpunim në fushën e sigurisë