VIDEO/ Gol fantastik nga goditja e këndit, Bernardeschi futet në historinë e Torontos

VIDEO/ Gol fantastik nga goditja e këndit, Bernardeschi futet në historinë e Torontos

Goli i Bernardeschi-t

Toronto dhe Charlotte barazuan 2-2 në MLS amerikane të futbollit. Sfida u hap në minutën e gjashtë për vendasit, me Bernardeschin që shënoi gol spektakolar nga goditja e këndit. Trajektorja e së majtës mori një kthesë të çuditshme, me gardianin vendas Marks që mbeti i shtangur.

Paçka avantazhit 2-0 në pjesën e parë te vendasit, Charlotte ia doli që të barazojë ndeshjen në pjesën e dytë. Tej barazimit që mund të duket jo i drejtë te Toronto, te ekipi kanadez Bernardeschi futet në historinë e klubit, duke u bërë futbollisti i parë që shënon nga goditja direkte e këndit.

Në fund të ndeshjes, ish-lojtari i Serisë A zbuloi se ishte diçka e provuar në stërvitje. “E provuam në stërvitje sepse ndryshuam pak ekzekutimin në goditje nga këndi, u përpoqa të gjuaja në portë dhe pata fat”.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Biden vaksinohet kundër Covid-19

Biden vaksinohet kundër Covid-19