VIDEO/ Gol në minutën e 97, VAR-i 'i ngrin' buzëqeshjen Muriqit! Mallorca humbet në shtëpi

Vedat Muriqi

Në "Estadi Mallorca", vendasit e Mallorcas humbën 0-1 me Elche për javën e 24-t në La Liga. Goli i fitores për miqtë u shënua nga Boye në minutën e 88 të ndeshjes. Në fundin e sfidës, në të 90+7 minutë Vedat Muriqi barazoi ndeshjen, me arbitrin që 'ngriu festën' e vendasve pas konsultës me VAR për faull gjatë aksionit. Elche shkon në kuotën e 12 pikëve në vendin e fundit, teksa Mallorca me 31 pikë mban vendin e 10-të.

GOLAT/ Villarreal bën detyrën në transfertë, Getafe pikë shprese! Muriqi ndalet nga VAR-i, Atl. Madrid shënon 6 herë

×

Zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut, numërohen mbi 90 përqind të votave! Kandidatja e VMRO-së kryeson bindshëm, ku renditën shqiptarët