VIDEO/ Haaland pas 95 minutash lojë, Manchester City fiton në 'frymën e fundit'! Cancelo merr karton të kuq, tre gola në 'Etihad'

VIDEO/ Haaland pas 95 minutash lojë, Manchester City fiton në 'frymën e fundit'! Cancelo merr karton të kuq, tre gola në 'Etihad'

Kartoni i kuq për Cancelo

Në "Etihad Stadium" Manchester City fitoi 2-1 me Fulham. Dueli u hap nga Alvarez në minutën e 16 të ndeshjes, teksa Pereira në minutën e 28 vendosi ekuilibrat. Për skuadrën e Guardiolës punët u vështirësuan në të 26 minutë, kur Cancelo doli me karton të kuq. Do duhej minuta e 90+5 e ndeshjes që Haaland me penallti të siguronte tri pikët dhe përkohësisht kreun e renditjes për "Qytetarët". Me 32 pikë, City merr kreun e Premier League me një pikë më shumë se Arsenal. "Topçinjtë" e Artetës kanë një ndeshje më pak, teksa Fulham me 19 pikë qëndron në vendin e tetë.

Manchester City 2-1 Fulham (Alvarez 16', Haaland 90+5 (p) / Pereira 28')

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Gol në minutën e 95, Haaland dërgon Manchester City-n në krye të Premier League! Fitojnë Leeds dhe Brighton


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin