VIDEO/ Havertz në minutën e 88-të, Arsenal fiton në transfertë dhe merr kreun e Premier League

Festa e Havertz

Në stadiumin "Community", Brentford vendas humbi 0-1 me Arsenalin. "Topçinjtë" e Artetas iu falën golit të Havertz në minutën e 88-të për të marrë tri pikët që i dërgojnë në krye të Premier League. Për javën e 13-të, ndeshja nisi mirë për miqtë që shënuan me Trossard në minutën e 42-të, por gjithçka u anullua për pozicion jashtë loje. Arsenal më pas kontrolloi lojën dhe besoi deri në fund, ku përpjekjet u shpërblyen dhe Havertz shënoi pas asistit të Saka. Tanimë me 30 pikë Arsenali prin tabelën, duke lënë pas Cityn dhe Liverpoolin.

GOLAT/ Arsenalit i mjafton Havertz, 'Topçinjtë' në krye të Premier League! City dhe Liverpool ndajnë pikët, Chelsea turpërohet nga Newcastle

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?