VIDEO/ Kërkohet goli më i bukur i kualifikuesve, UEFA hap votimin! Në garë edhe 2 perlat e kuqezinjve

Me mbylljen e kualifikueseve të Europianit UEFA është në kërkim edhe të golit më të bukur të realizuar në to. Sëfundmi institucioni i futbollit në Europë ka hapur një votim me 10 gola të përzgjedhur ku dy prej tyre janë realizuar nga futbollistët e kombëtares sonë.

Bëhet fjalë për realimet e Kristjan Asllanit kundër Ishujve Faroe në ndeshjen e fituar 1-3 nga kuqezinjtë si dhe kryevepra e Jasir Asanit në fitoren 2-0 që kombëtarja mori në Air Albania kundër Polonisë. Këto gola konkurojnë me kryevepra të tjera të realizuar nga futbollistët më zë të Europës siç është Kylian Mbappe.

Për të parë dhe votuar golat klikoni këtu.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Arjan Piro: 28/11/2023 09:48

    goli i Kristian Asllanit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku

Vetingu largon përfundimisht nga sistemi i drejtësisë gjyqtaren Zeqine Sollaku, bashkëshorten e ish kryeprokurorit Sollaku