VIDEO/ Kolumbiani e goditi në pabesi, tifozët shqiptarë të Denis Nurjes sulmojnë Ramirez në ring

Ndeshja e boksit mes boksierit shqiptar Denis Nurja dhe kolumbianit Placido Ramirez, ka kaluar kufijte sportive për shkak të një gjesti te shemtuar të kolumbianit.

Në një moment kur Nurja ishte i dëmtuar dhe gjyqtari e ndali sfidën, Ramirez goditi pamendje Nurjen, duke i shkaktuar këtij të fundit një hutim të madh.

Megjithatë nëse Nurja e mori me sportivitet kështu nuk ishte për tifozët, mbështetësit dhe të afërmit e tij, të cilët u ngjitën në ring. Aty më pas nisën në seri goditjet ndaj kolumbianit, duke prodhuar një gjest shumë të shëmtuar. U desh ndërhyrja e forcave security, por edhe e policisë për të qetësuar situatën.

Edhe pse ishte ai që e pësoi, Nurja u bëri thirrje të gjithëve të ndalnin sulmet për Ramirez. Në fund boksierët dolën të përqafuar, ndërsa arbitrat vendosën që ndeshjen mos ta quanin.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Agjenti: 18/11/2023 22:54

    Security BBS vetem pleq si gjithmone ne ringje e stadiume

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Arbitri shqiptar ndërpret ndeshja e Conference League, tifozët qëllojnë me topa bore kundërshtarët

VIDEO/ Arbitri shqiptar ndërpret ndeshja e Conference League, tifozët qëllojnë me topa bore kundërshtarët