VIDEO / Kryqëzimi tek kryeministria
bllokohet pa arsye nga ana e policisë

VIDEO / Kryqëzimi tek kryeministria<br />bllokohet pa arsye nga ana e policisë
Kryqëzimi tek Kryesia e Kuvendit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë çdo ditë ka një trafik gjithmonë më të rënduar makinash. Përpos mbylljes së sheshit “Nënë Tereza”, shpesh herë policia rrugore ndalon qarkullimin e mjeteve nga kryeministria në drejtim të RTSH-së. Bllokimi në të shumtën e rasteve kryhet pa arsye.

Siç e shihni në video, disa makina lejohen të kthehen në drejtim të RTSH-së dhe në mënyrë krejt të papritur polici vendos pa arsye që disa të tjera të mos i lejojë. Autoritetet duhet paralajmërojnë qytetarët në rast të bllokimit të rrugës dhe nuk mund të ndryshohet sipas mendimeve të një polici çdo 10 minuta. Kjo situatë ka shkaktuar trafik dhe sorrollatje për drejtuesit e mjeteve.

foto ndalimi tek rogneri

Më të penalizuar janë banorët e kësaj zonë. Nëse ata janë në bulevard duhet të zgjedhin për të ikur në shtëpi rrugën nga unaza ose nga blloku. Të gjendur përballë kësaj tabele ndalimi që polici e vendos herë pas here dorazi, ata në shumicën e rasteve detyrohen të debatojnë me të që nuk të jep shpjegime. 

foto ndalimi tek rogneriRedaksia Online
(f.s/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve

Marrëveshja SHBA-Kanada, synon t'i japë fund kalimeve të emigrantëve mes të dy vendeve