VIDEO/ Kundërsulm perfekt nga Franca, Mbappe mbyll llogaritë e kualifikimit

VIDEO/ Kundërsulm perfekt nga Franca, Mbappe mbyll llogaritë e kualifikimit

Mbappe

74' / Francë 2-0 Poloni. Kylian Mbappe shënon golin e dytë të ndeshjes dhe të katërtin personal në këtë Kupë Bote. Një kundërsulm i francezëve gjen polakët të pavendosur në mbrojtje, me Mbappe që e dërgon topin në rrjetë dhe siguron kalimin e Francës në çerekfinale. Gol dhe asist në këtë ndeshje nga 23 vjeçari i PSG.


Lajmi kryesor:

KATAR 2022/ 4 gola në Francë - Poloni, Mbappe thyen rekordin e Pele dhe dërgon francezët në çerekfinalet e Botërorit! 'Gjelat' takohen me Anglinë (VIDEO)


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat drejt Top Channel, Nikolla: Të veprojnë menjëherë agjencitë ligjzbatuese dhe të zbardhin ngjarjen kriminale

Të shtënat drejt Top Channel, Nikolla: Të veprojnë menjëherë agjencitë ligjzbatuese dhe të zbardhin ngjarjen kriminale