VIDEO/ Lazio turpërohet në 'Olimpico' mes 4 golave, Salernitana i shkakton humbjen e dytë skuadrës së Sarrit

Moment nga Lazio 1-3 Salernitana

Lazio humbi 1-3 me Salernitanën për javën e 12 në Serie A. Vendasit nuk e mbajtën avanazhin në "Olimpico", me djemtë e Davide Nicolas që përmbysën rezultatin në pjesën e dytë.

Ndeshja do hapej me golin e Zaccagnit në minutën e 41 për Lazion. Në të dytën, një ish-si Candreva vendosi ekuilibrat në minutën e 51, ndërsa Fazio në minutën e 68 dërgoi shifrat në 1-2. Me Lazion që u hodh në sulm për golin e barazimit, miqtë shënuan edhe golin e tretë me Dia në minutën e 76 duke përfituar nga hutimi i lacialëve. Për Hysaj vetëm 5 minuta lojë në fundin e duelit te "Shqiponjat". Lazio me 24 pikë qëndron në vendin e katërt, duke marrë humbjen e dytë sezonale. Me 16 pikë Salernitana qëndron në vendin e nëntë, gjashtë pikë më pak se zona europiane.

VIDEO/ Atalanta makineri perfekte, fiton në transfertë me Empolin! Fiorentina bën detyrën, Lazio turpërohet në shtëpi

A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?