VIDEO/ Lazio turpëron Milanin, kuqezinjtë munden me 'poker' në kryeqytet! 'Shqiponjat' në vendin e tretë

VIDEO/ Lazio turpëron Milanin, kuqezinjtë munden me 'poker' në kryeqytet! 'Shqiponjat' në vendin e tretë

Festa e Lazios

Lazio fitoi 4-0 me Milanin për javën e 19-të në Serie A. Ndeshja nisi mirë për vendasit, që kaluan në avantazh qysh në minutën e 4 me Milinkovic-Savic. Në minutën e 38 të ndeshjes ka qenë Zaccagni që shënoi golin e dytë për "Shqiponjat".

Edhe pjesa e dytë kishte të njëjtën melodi, me Lazion që shënoi dy herë të tjera. Luis Albero në minutën e 67 dhe Felipe Anderson në të 75 dërguan ndeshjen në 4-0. Hysaj luajti titullar në këtë duel te vendasit.

Pas javës së 19-të, Milan mban vendin e dytë me 38 pikë, ndjekur nga Lazio me 37 pikë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

‘Mjekët e Juventusit më zbuluan tumorin’, Emre Can: Do iu jem gjithmonë mirënjohës, s’ka rëndësi sa para ke

‘Mjekët e Juventusit më zbuluan tumorin’, Emre Can: Do iu jem gjithmonë mirënjohës, s’ka rëndësi sa para ke