VIDEO/ Lecce mund Atalantën dhe merr tri pikë shprese, bergamaskët dy humbje radhazi

Festa e Lecce-s

Në "Via del Mare", Lecce e trajnerit Baroni fitoi 2-1 me Atalantën duke bërë surprizën e javës. Vendasit shënuan dy gola të shpejtë në pjesën e parë, me Baschirotto që në të 27 minutë hapi ndeshjen. Në të 29 minutë Di Francesco gjeti golin e dytë për Leccen. Minuta e 40 solli golin e Zapata te Atalanta, me rezultatin që nuk ndryshoi as në pjesën e dytë. Atalanta me 27 pikë qëndron e katërta në renditje, teksa Lecce merr fitore shprese duke u renditur në vendin e 16 me 12 pikë.

VIDEO/ Roma dy ndeshje pa fitore në Serie A, Inter përmbys Bolognan! Lecce befason Atalantën dhe i merr tri pikë