VIDEO/ Lecce mund Atalantën dhe merr tri pikë shprese, bergamaskët dy humbje radhazi

VIDEO/ Lecce mund Atalantën dhe merr tri pikë shprese, bergamaskët dy humbje radhazi

Festa e Lecce-s

Në "Via del Mare", Lecce e trajnerit Baroni fitoi 2-1 me Atalantën duke bërë surprizën e javës. Vendasit shënuan dy gola të shpejtë në pjesën e parë, me Baschirotto që në të 27 minutë hapi ndeshjen. Në të 29 minutë Di Francesco gjeti golin e dytë për Leccen. Minuta e 40 solli golin e Zapata te Atalanta, me rezultatin që nuk ndryshoi as në pjesën e dytë. Atalanta me 27 pikë qëndron e katërta në renditje, teksa Lecce merr fitore shprese duke u renditur në vendin e 16 me 12 pikë.

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Roma dy ndeshje pa fitore në Serie A, Inter përmbys Bolognan! Lecce befason Atalantën dhe i merr tri pikë


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Dosja e zyrtarit të FBI, kush ka të drejtë në akuzat politike në Tiranë?×

Lajmi i fundit

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça

Aguero i përgjigjet ashpër Ibrahimovic-it:  Pse flet për sjellje të keqe? Për këtë të larguan nga Barça