VIDEO/ Lecce 'tërbon' Mourinhon, Roma lë pikë në transfertë

Festa e Romës pas golit të Dybala

Lecce dhe Roma barazuan 1-1 për javën e 22 në Serie A. Në stadiumin "Via del Mare", vendasit e Marco Baronit kaluan në avantazh vetëm pas gjashtë minutash lojë dhe kjo falë autogolit të Ibanez. Pas këtij momenti Roma mori kontrollin e lojës dhe shënoi me Dybala në të 17 minutë nga pika e bardhë e penalltisë. Megjithë ndërhyrjet që Mourinho bëri në pjesën e dytë, në fund të dyja skuadrat ndanë nga një pikë. Kastrioti Dermaku te vendasit mungonte për shkak dëmtimi, teksa Kumbulla te miqtë qëndroi në stol duke mos u preferuar nga trajneri. Pas këtij dueli, Roma me 41 pikë mban vendin e tretë, teksa Lecce me 24 pikë ngjitet në vendin e 14-të.

VIDEO/ Lecce bën Romën për 'ujë të ftohtë', Lazio disfatë nga Atalanta! Empoli dhe Spezia katër gola për një pikë

Censi 2023, popullsia u tkurr me 419 mijë në 12 vite, cili është shkaku?