VIDEO/ Bayern Munich barazon në shtëpi! Leipzig bën detyrën në transfertë, Schalke pëson 6 gola

VIDEO/ Bayern Munich barazon në shtëpi! Leipzig bën detyrën në transfertë, Schalke pëson 6 gola

Festa e Leipzig

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 17-të. Në 18:30, Schalke humbi 1-6 në shtëpi kundër RB Leipzig. Bayern Munich barazoi 1-1 me Koln, Hertha Berlin fitoi 0-5 me Wolfsburg, teksa Hoffenheim barazoi 2-2 me Stuttgart.

Në "Veltins Arena", RB Leipzig fitoi 1-6 me vendasit e Schalke 04. Miqtë nuk e vendosën në diskutim fitoren, teksa shënuan katër herë në pjesën e parë. Andre Silva shënoi dopietë në minutat 7 dhe 44, teksa Henrichs shënoi në të 15 minuta dhe Werner në 45+2. Në pjesën e dytë për Leipzig shënuan Olmo dhe Poulsen, teksa shkurtoi diferencën Kozuki. Me këtë fitore, Leipzig shkon në vendin e dytë me 32 pikë, teksa Schalke mbetet në fundin e renditjes me nëntë pikë.

Bayern Munich merr barazimin e dytë radhazi në Bundesligë. Për javën e 17-të në "Allianz Arena", bavarezët barazuan 1-1 me Koln. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë, teksa shënuan në minutën e katërt me Skhiri. Do duhej minuta e fundit e ndeshjes (90'), që Kimmich të barazonte për Bayern Munich. Me 36 pikë, Bayern Munich mban vendin e parë, katër pikë më shumë se Leipzig ndjekës. Koln me 21 pikë qëndron në vendin e 10-të.

Bundesliga - java 17-të:

Schalke 1-6 RB Leipzig

20:30

Bayern Munich 1-1 Koln

Hertha Berlin 0-5 Wolfsburg

Hoffenheim 2-2 Stuttgart

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:33
VIDEO/ Bayern Munich hap fals në shtëpi, Koln rihap garën për titull

Bayern Munich merr barazimin e dytë radhazi në Bundesligë. Për javën e 17-të në "Allianz Stadium", bavarezët barazuan 1-1 me Koln. Të parët që kaluan në avantazh ishin miqtë, teksa shënuan në minutën e katërt me Skhiri. Do duhej minuta e fundit e ndeshjes (90'), që Kimmich të barazonte për Bayern Munich. Me 36 pikë, Bayern Munich mban vendin e parë, katër pikë më shumë se Leipzig ndjekës. Koln me 21 pikë qëndron në vendin e 10-të.

Ora 20:42
VIDEO/ Schalke 'zhytet' në fundin e Bundesligës, RB Leipzig fitore 'tenistike'

Në "Veltins Arena", RB Leipzig fitoi 1-6 me vendasit e Schalke 04. Miqtë nuk e vendosën në diskutim fitoren, teksa shënuan katër herë në pjesën e parë. Andre Silva shënoi dopietë në minutat 7 dhe 44, teksa Henrichs shënoi në të 15 minuta dhe Werner në 45+2. Në pjesën e dytë për Leipzig shënuan Olmo dhe Poulsen, teksa shkurtoi diferencën Kozuki. Me këtë fitore, Leipzig shkon në vendin e dytë me 32 pikë, teksa Schalke mbetet në fundin e renditjes me nëntë pikë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Skandal në Serbi! Deputeti jep dorëheqjen, u filmua duke parë video porno gjatë debatit për Kosovën në Kuvend

Skandal në Serbi! Deputeti jep dorëheqjen, u filmua duke parë video porno gjatë debatit për Kosovën në Kuvend