VIDEO/ Ndërhyri për të grushtuar tifozin bashkë me babanë, lojtari i Naftëtarit shoqërohet në polici gjatë ndeshjes

Ndeshja Naftëtari–Flamurtari e vlefshme për javën e pestë të Kategorisë së Dytë, grupi B,  ka qenë në qendër të vëmendjes, por jo për shkak të asaj se çfarë u prodhua në fushë, por në tribunë.

Kjo sepse në përfundim të ndeshjes, sulmuesi Samuel Vrapi ka dalë nga stadiumi i rrethuar nga policët të cilët e kanë shoqëruar në Komisarit. E gjitha ndodhi në momentin, kur tifozët kanë hedhur akuza dhe sharje në drejtim të ekipit të Naftëtarit, për lojën e dobët që kanë bërë lojtarët e skuadrës tyre. Në atë tribunë ka qenë i pranishëm edhe babai i sulmuesit Vrapi i cili i ka kundërshtuar, por më pas ngjarja shkoi deri në konflikt verbal mes tij dhe një tifozi.

Sulmuesi sapo ka parë që babai i tij ishte përfshirë në sherr ka lënë lojën dhe ka shkuar në ndihmë të babait. Arbitri e ka ndëshkuar me karton të kuq, po kjo nuk mbaroi me kaq. Sulmuesi sapo u largua nga fusha ka pritur tifozin në tentativë për ta goditur, por fatmirësisht ka ndërhyrë në kohë Policia duke e shoqërua në Polici futbollistin së bashku me babanë e tij.  

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se strukturat shtetërore i kanë kapacitetet për të përballuar stinën e përmbytjeve?×

Lajmi i fundit

John

Putin: Njerëzit e vaksinuar me Sputnik nuk duhet të privohen nga e drejta për të udhëtuar