VIDEO/ Ndeshja e lamtumirës, Jurgen Klopp këngë për trajnerin e ri të Liverpool

VIDEO/ Ndeshja e lamtumirës, Jurgen Klopp këngë për trajnerin e ri të Liverpool

Jurgen Klopp, ish-trajneri i Liverpool


Jurgen Klopp drejtoi sot për herë të fundit Liverpoolin, teksa të kuqtë fituan 2-0 në shtëpi kundër Ëolves për raundin e 38-të dhe të fundit të Premier Leagues për këtë sezon.

Pas nëntë vitesh trajneri do largohet nga "The Reds", teksa përshëndetja me tifozët ka qenë emocionuese. Veç saj, gjermani ka "zbuluar" edhe trajnerin e ri të të kuqve.

Holandezi Arne Slot do drejtojë Liverpool, teksa Klopp ka kënduar në kor emrin e tij para tifozëve. Ish-trajneri i Feyernoord e kishte konfirmuar më herët kalimin në "Anfield Road".

 


Lajmi kryesor:

Historike/ Manchester City kampion i Premier League për herë të 4-t radhazi, titulli në Angli me 'fotofinish'! United jashtë Evropës, Klopp të fundit me Liverpool


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet