VIDEO/ Nedim Bajrami asist, Kristjan Asllani në fushë! Empoli turpëron Interin në 'Giuseppe Meazza' pas 19 vitesh

VIDEO/ Nedim Bajrami asist, Kristjan Asllani në fushë! Empoli turpëron Interin në 'Giuseppe Meazza' pas 19 vitesh

Kartoni i kuq për Skriniar në Inter 0-1 Empoli

Inter humbi 0-1 me Empolin në javën e 19-të të Serie A. Në "Giuseppe Meazza" vendosi goli i Baldanzi në minutën e 66 të ndeshjes, me miqtë që marrin tri pikë duke mundur një nga skuadrat më të forta të kampionatit pas 19 vitesh në Milano. Ndeshja nisi mirë për zikaltërit, teksa në fundin e pjesës së parë Skriniar me dy kartona të verdhë prishi skemat e Inzaghit. Me një lojtar më shumë, Empoli mori frenat e lojës në dorë dhe Baldanzi mposhti Onanën pas asisti të Nedim Bajramit. Edhe futja në lojë e Kristjan Asllanit, Dzeko, Gosens apo edhe Lukakut nuk ndryshoi rezultatin për Interin. Me 37 pikë Inter mban pozitën e tretë në renditje, teksa Empoli shkon në kuotën e 25 pikëve për vendin e nëntë, dy pikë më shumë se Juventus.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Inter 'lë nam' në shtëpi, Nedim Bajrami nderon Empolin! Bologna ndan pikët me Cremonesen


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Turizmi premtues, po evazioni?! Tatimet ‘zbarkojnë’ në terren për pagat reale e fiskalizimin

Turizmi premtues, po evazioni?! Tatimet ‘zbarkojnë’ në terren për pagat reale e fiskalizimin