VIDEO/ Një gol për tri pikë në udhëtim, Tottenham merr kreun e Premier League

VIDEO/ Një gol për tri pikë në udhëtim, Tottenham merr kreun e Premier League

Tottenham feston kreun

Në "Keniluorth Road", Luton humbi 0-1 kundër Tottenham. Debutuesit e këtij sezoni në Premier League nuk i bënë ballë Spursave, që për javën e tetë në Premier League iu falën një goli të van de Ven në minutën e 52-të. Nga zhvillimet e një këndoreje, Maddison asiston për shokun e skuadrës që nuk e pati të vështirë të shënonte. Pjesën e dytë Tottenham luajti me një lojtar më pak, kjo pas daljes me karton të kuq të Bissouma. Pas javës së tetë, Tottenham me 20 pikë merr kreun e renditjes, teksa pret sfidën e Manchester City-t nesër, ndërsa Luton me katër pikë mban vendin e 18-të.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Tottenham fiton me dhjetë lojtarë dhe ngjitet në krye të Premier League, Broja titullar në përmbysjen e Chelsea-t! Strakosha debuton me humbje në 'Old Trafford'


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit