VIDEO/ 'O Dritan, hajde këtu more', Rama thërret Abazoviç dhe i jep gërshërët për të prerë shiritin e pikës së përbashkët kufitare me Malin e Zi

Sot u hap pika e përbashkët kufitare në Grabom të Malësisë së Madhe që do të lidhë Velipojën me Malin e Zi. I pranishëm në ceremoninë e organizuar ishte edhe zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviç. Prerja e shiritit për inaugurimin e pikës së përbashkët kufitare do bëhej mes kryeministrit Rama dhe kryeministrit të Malit të Zi, Zdravko Krivokapiq, por në moment të fundit Rama ka kërkuar që në prerjen e shiritit të ishte edhe Dritan Abazoviç.

“O Dritan hajde këtu hajde, hajde more këtu…”- dëgjohet të thotë Rama dhe e kap nga krahu.

Ja merri gërshërët, prite…ashtu, bravo”- shton Rama.


Lajmi kryesor:

Ballkani i Hapur/Hapet pika e përbashkët kufitare me Malin e Zi në Malësi të Madhe, Rama: Njerëzit të jenë të lirë si në BE! Kjo është e ardhmja e Rajonit, herët ose vonë do e kuptojnë të gjithë


I.K./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Probleme me shëndetin? Mbretëresha Elizabeth II kalon natën në spital