VIDEO/ Panik në ndeshjen Skoci - Hungari, lojtari hungarez përplaset në zonë dhe transportohet në spital! Përloten tifozët

VIDEO/ Panik në ndeshjen Skoci - Hungari, lojtari hungarez përplaset në zonë dhe transportohet në spital! Përloten tifozët

Momenti i ndihmës

Një dëmtim i rëndë ka ndodhur në sfidën mes Skocisë dhe Hungarisë në Stuttgart. Sulmuesi hungarez, Barnabas Varga u përplas në zonë dhe ra menjëherë në tokë. Gjendja e tij dukej e rëndë, pasi lojtarët shkuan menjëherë ta mbulonin, ndërkohë që stafi mjekësor jepte ndihmën e parë. Më pas ai u shoqërua menjëherë me barelë jashtë fushe, duke u transportuar në spital. Tifozë të shumtë në stadium u përlotën. Në anën tjetër ndeshja rifilloi sërish pas transportimit të Varga jashtë stadiumit.

 


Lajmi kryesor:

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë

Zyrtare/ Armando Sadiku ndryshon skuadrën e 15-të në karrierë