VIDEO/ Provokacia! Mauro Icardi vendos ndeshjen dhe feston me 'shqiponjë'

VIDEO/ Provokacia! Mauro Icardi vendos ndeshjen dhe feston me 'shqiponjë'

Mauro Icardi

Galatasaray fitoi 3-2 me Umraniyespor në raundin e 22-të të Superligës së Turqisë. Në këtë ndeshje vendimtar me dopietë ishte Mauro Icardi, që i dha tri pikë vendasve. Në fushë gjatë pjesës së dytë luajti edhe Rashica, që duket se ka mësuar Icardin sesi të festojë me shqiponjë.

Me ndeshjen që ishte 2-2, goli i Icardit në minutën e 83 të ndeshjes i dha tri pikë Galatasarayt. Argjentinasi ka shpërthyer në festë, teksa bie në sy bërja e "shqiponjës" nga Icardi. Kapiteni i ekipit nga Stambolli duket se ka mësuar nga Rashica, teksa ka bërë simbolin që më herët e ka bërë sulmuesi i Kosovës po me Galatasaray.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com