VIDEO/ Rey Manaj mund i vetëm Besiktasin, supergol nga jashtë zone për lushnjarin

VIDEO/ Rey Manaj mund i vetëm Besiktasin, supergol nga jashtë zone për lushnjarin

Festa e Rey Manajt

Rey Manaj, ky është emri që po trazon ambientin e Kombëtares në sulm. Lushnjari është rikthyer ai i dikurshmi dhe pasi ka lënë pas dëmtimin është "vrastar" para portës.

Sulmuesi e ka treguar këtë gjë edhe sot, me Sivassporin e tij që fitoi 1-0 kundër Besiktasit, në javën e 23-të në elitën e futbollit turk. Manajt iu deshën vetëm gjashtë minuta lojë.

Një e majtë nga jashtë zone mori trajektore të çuditshme, duke bërë që Destanoglu në portë mos e kontrollonte dot sferën. Ky gol i mjaftoi Sivassporit të merrte tri pikë kundër skuadrës së Fernando Santos dhe Milot Rashicës.

Trajnerit portugez duket se shqiptarët i janë kthyer në makth, teksa e lanë jashtë Euro 2024 me Poloninë, nga ku më pas erdhi edhe shkarkimi. Manaj në këtë duel është vlerësuar si më i miri me notën 7.8, teksa ky ishte goli numër 15 këtë sezon.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur

Himarë/ Vodhën sende me vlerë të dy turistëve gjerman, arrestohet 18-vjeçari, në hetim një i mitur