VIDEO/ Roma e brishtë në transfertë, skuadra e Mourinho ngec kundër Sassuolo

Roma në barazimin me Sassuolo

Në "Mapei Stadium" Sassuolo dhe Roma barazuan 1-1 për javën e 14 në Serie A. Skuadra e Mourinho nuk ia del në ndeshjen e dytë që të rikthehet te pikët e plota, teksa pas humbjes me Lazion merr një barazim në transfertë. Ndeshja u hap me golin e Abraham në minutën e 80 të ndeshjes. Kur dukej se dueli po fliste për verdhekuqtë, Pinamonti në të 85 minutë shënoi golin e barazimit. Pas 14 ndeshjeve Roma me 26 pikë mban vendin e pestë, teksa Sassuolo me 16 pikë pozicionohet në vendin e 13-të.

VIDEO/ Roma dy ndeshje pa fitore në Serie A, Inter përmbys Bolognan! Lecce befason Atalantën dhe i merr tri pikë

Si e vlerësoni takimin e Ramës me shqiptarët në Athinë?

×

Ambasadori i BE: Reforma në drejtësi e pakthyeshme, të forcohet! Qeveria dhe institucionet të mbështesin SPAK, ka bërë progres në luftën ndaj korrupsionit