VIDEO/ Salah me dopietë, Liverpool shkëlqen dhe mund Tottenham-in në Londër

VIDEO/ Salah me dopietë, Liverpool shkëlqen dhe mund Tottenham-in në Londër

Salah

Liverpool fitoi 1-2 me Tottenham për javën e 15 në Premier League. Skuadra e Klopp zhvilloi një 90 minutësh të mirë, duke iu falur dopietës së Salah në minutët 11 dhe 40. Goli i vetëm për Spurs-at e Antonio Conte u shënua nga Kane në minutën e 70. Me këtë sukses Liverpool shkon në vendin e tetë me 19 pikë, ndërsa Tottenham mbetet me 26 pikë në vendin e katërt.

 

 


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Londra mbetet e 'Topçinjve', Arsenal fiton me Chelsea dhe kryeson! Manchester United pëson tre gola në transfertë, Liverpool 'leksion' Tottenham-it


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, duke përfshirë ekuipazhet e tankeve

BE do të trajnojë 30,000 ukrainas, duke përfshirë ekuipazhet e tankeve