VIDEO/ Serie A e dashuruar pas sulmuesit shqiptar, Marvin Çuni i hap sfidë yllit të Interit për golin më të bukur

VIDEO/ Serie A e dashuruar pas sulmuesit shqiptar, Marvin Çuni i hap sfidë yllit të Interit për golin më të bukur

Goli i Marvin Çunit

Sulmuesi i Kombëtares dhe Frosinones në Serie A, Marvin Çuni është në garë për golin më të bukur të muajit nëntor në elitën e futbollit italian. 22-vjeçari i shënoi Empolit në fitoren 2-1 të të tijve, teksa realizimi me takë dhe "alla Ibrahimovic" ka bërë që Çuni të sfidojë Dimarcon.

Ylli i Interit i shënoi Frosinones një gol nga mesi i fushës gjatë nëntorit dhe për këtë Serie A ka hapur një votim për të gjetur se kujt do i shkojë çmimi. Kujtojmë se Çuni ia doli të merrte një ftesë dhe të luante disa minuta për Kombëtaren, në fitoren 2-0 që kuqezinjtë morën në miqësoren me Bullgarinë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë

Ylli Pata: Fiksimi për teorinë e shumatoreve të patericave në opozitë