VIDEO/ Shkruan historinë në Angli, tifozët e Man. Cityt 'pushtojnë' fushën pas trofeut të 4-t radhazi

VIDEO/ Shkruan historinë në Angli, tifozët e Man. Cityt 'pushtojnë' fushën pas trofeut të 4-t radhazi

Festa e tifozëve të Manchester Cityt

Manchester City është kampion i Premier League për herë të dhjetë në histori. "Qytetarët" të drejtuar nga Pep Guardiola shkruajnë kështu historinë në Angli, pasi janë e vetmja skuadër që ia kanë dalë të fitojnë katër herë radhazi titullin kampion.

Gara sportive deri në javën e fundit me Arsenal ka bërë që tifozët në "Etihad" të futen në fushë për të festuar këtë sukses të Man. Cityt. Festë Blu në Manchester, teksa United mbetet edhe jashtë Evropës.

 


Lajmi kryesor:

Historike/ Manchester City kampion i Premier League për herë të 4-t radhazi, titulli në Angli me 'fotofinish'! United jashtë Evropës, Klopp të fundit me Liverpool


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri

U shpallën kampion në sezonin 2022-23, Bashkia e Tiranës shpërblim 150 milionë lekë për Partizanin! Veliaj: Nxitje dhe ogur i mirë për të ardhmen e sportit në Shqipëri