VIDEO/ Shokohet Argjentina, futbollisti rreh brutalisht dhe bën për spital arbitrin! Më pas i jep fund jetës

VIDEO/ Shokohet Argjentina, futbollisti rreh brutalisht dhe bën për spital arbitrin! Më pas i jep fund jetës

Williams Alexander Tapon

Tronditje dhe dramë në Argjentinë. Williams Alexander Tapon (24 vjeç), një futbollist i ri nga Argjentina, ka kryer vetëvrasje pasi më herët dhunoi brutalisht gjyqtarin në ndeshjen ku ishte në fushë.

Në pamjet më poshtë duket Tapon duke plagosur rëndë arbitrin. Kur shoku i tij i skuadrës mori kartonin e kuq, Tapon fillimisht filloi ta godiste gjyqtarin me grushta dhe më pas ta godiste me shkelm në kokë. Gjyqtari ka përfunduar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë. Avokati i tij ka ngritur padi kundër futbollistit për tentativë vrasje.

Rasti trazoi Argjentinën, me futbollistin e ri që u gjend në qendër të kritikave dhe i gjithë publiku u kthye kundër tij. Që nga ish-futbollistë e deri te trajnerët, të gjithë i bënë presion lojtarit të ri për t'u dënuar rëndë.

Mesa duket, futbollisti i ri nuk e ka duruar dot presionin dhe ka qëlluar veten në stacionin e trenit në qytetin Aveljaned. Për ta bërë ditën edhe më të trishtë, Williams Tapon i dërgoi familjes së tij një mesazh audio lamtumire.

Për këtë publiku u njoftua nga njëra prej motrave të tij, e cila iu bashkua një programi televiziv dhe e lëshoi mesazhin e tij të lamtumirës nga telefoni.

"Vëllai im u vetëvra për të gjitha gjërat që i bënë, për gjithçka që e akuzuan. Po e çojmë në morg, vëllai im u vetëvra", tha ajo para kamerave të televizionit argjentinas.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A parashikoni që Berisha do t'ia lërë trashëgim partinë Argita Berishës?×

Lajmi i fundit

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani

Derbi numër 172 në Superligë, formacionet zyrtare të Tirana - Partizani