VIDEO/ Shtyhet me disa minuta derbi Tirana - Partizani, shkak bëhen tifozët! Koreografi spektakolare në stadium

Ndeshja derbi mes Tiranës dhe Partizanit do duhet të niste në 20:00. Dueli është shtyrë me disa minuta kjo për shkak të hedhjes së sendeve në fushë nga tifozët. Flakadanë, kapsolla dhe shumë letra janë në tapetin e lojës, me arbitrin Eldorjan Hamiti që ka shtyrë disa minuta ndeshjen derisa fusha të pastrohet. Gjyqtari është kujdesur që të ndërrojë edhe anët e skuadrave për mënyrën sesi do nisë dueli. Koreografi spektakolare në stadium nga dy tifozeritë që janë 13 mijë në numër.

VIDEO/ Partizani mposht Tiranën në derbi me golin e Skukës dhe shkëputet në krye të Superligës! Probleme me tifozët, përleshje mes futbollistëve

A duhet prokurorëve të SPAK-ut t'u jepet e drejta e rikandidimit?