VIDEO/ Spektakël me 4 gola, Napoli barazon 2-2 ndaj Romës dhe komplikon Evropën

VIDEO/ Spektakël me 4 gola, Napoli barazon 2-2 ndaj Romës dhe komplikon Evropën

Moment nga ndeshja


Në "Maradona" Napoli dhe Roma barazuan 2-2. Pjesa e parë u mbyll pa gola, për t'ia lënë vendin një fraksioni të dytë spektakolar. Ishte Dybala që shënoi me penallti për Romën në minutën e 59 për të zhbllokuar ndeshjen. Vendasit barazuan me Olivera pas gjashtë minutash, teksa përmbysën me penalltinë e Osimhen në të 84 minutë. Kur u duk se Napoli do merrte tri pikë, ishte Abraham që barazoi 2-2 pas asistit të Ndicka. Roma me 59 pikë mban vendin e pestë dhe përkohësisht është në zonën Champions, teksa Napoli me 50 pikë pozicionohet i teti dhe rrezikon Evropën.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi fiton 2-0 dhe feston titullin, Atalanta pa problem ndaj Empolit! Napoli 2-2 Roma, Marash Kumbulla titullar në Serie A


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

I kërkuar nga operacioni 'Revanshi' për grup kriminal, ekstradohet nga Gjermania ish-efektivi i RENEA-s Adrian Pikli

I kërkuar nga operacioni 'Revanshi' për grup kriminal, ekstradohet nga Gjermania ish-efektivi i RENEA-s Adrian Pikli