VIDEO/ Spektakël me 5 gola, Chelsea përmbys Burnley! Armando Broja e nis titullar dhe i sjell fat Bluve

VIDEO/ Spektakël me 5 gola, Chelsea përmbys Burnley! Armando Broja e nis titullar dhe i sjell fat Bluve

Armando Broja kundër Burnley

Chelsea fitoi 1-4 kundër Burnley për raundin e tetë në Premier League. Në stadiumin "Turf Moor", djemtë e Pochettinos ia dolën të merrnin triumfin e dytë radhazi edhe pse në udhëtim. Nga minuta e parë e nisi ndeshjen Armando Broja, që luajti vetëm një pjesë loje. Odobert në minutën e 15-të kaloi Burnley në avantazh, ndërsa autogoli i Dakhli mbylli 45 minutat e para në ekuilibrin 1-1. Në pjesën e dytë Palmer nga penalltia i dha epërsinë Chelsea në të 49 minuta, para se Sterling dhe Jackson të shënonin golat e qetësisë. Me Brojën në fushë Chelsea merr dy fitore radhazi dhe ngjitet në kuotën e 11 pikëve për vendin e 10-të. Burnley me katër pikë mban vendin e 18-të.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Tottenham fiton me dhjetë lojtarë dhe ngjitet në krye të Premier League, Broja titullar në përmbysjen e Chelsea-t! Strakosha debuton me humbje në 'Old Trafford'


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë