VIDEO/ Tottenham katër gola për Europën, fiton edhe Nottingham! Barazim në dy ndeshjet e tjera

VIDEO/ Tottenham katër gola për Europën, fiton edhe Nottingham! Barazim në dy ndeshjet e tjera

Harry Kanem kapiteni i Tottenham

Premier League ka zhvilluar katër nga ndeshjet e javës së 19-të. Southampton humbi 0-1 me Nottingham, me miqtë që morën tri pikë falë golit të Auoniyi në minutën e 27.

Edhe në ndeshjen tjetër, Leeds dhe West Ham barazuan 2-2. Aston Villa dhe Wolves ndanë pikët në barazimin 1-1. Tottenham është rikthyer te fitorja në transfertë, duke shënuar katër gola me Crystal Palace. Golat për Spurs u shënuan nga Kane (dopietë), teksa Doherty dhe Ming Son dërguan shifrat në 4-0, duke marrë vendin e pestë në Premier League.

Premier League - java 19-të:

Southampton 0-1 Nottingham (Auoniyi 27')

Leeds 2-2 West Ham (Gnonto 27', Rodrigo 70' / Paqueta 45', Scamaca 46' )

Aston Villa 1-1 Wolves (Ings 78' / Podence 12')

Crystal Palace 0-4 Tottenham (Kane 48', 53', Doherty 68', Ming Son 72')

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol