VIDEO/ Vedat Muriqi 90 minuta në fushë, Mallorca fiton 1-0 ndaj befasisë Girona

Moment nga ndeshja

'Magjia' e Gironas u prish në ishull. Mallorca siguroi tri pikë të arta duke mundur 1-0 befasinë e këtij sezoni në La Liga, teksa Vedat Muriqi ishte në fushë për 90 minuta dhe zhvilloi një lojë të mirë. Goli i Copete në minutën e 33 vendosi ndeshjen, me vendasit që shkojnë në kuotën e 27 pikëve në vendin e 15-të, duke iu larguar disi zonës së ftohtë. Nga ana tjetër, Girona pëson humbjen e tretë në pesë ndeshjet e fundit dhe nuk përfiton nga ndalesa 2-2 e Realit kryesues në Valencia.

GOLAT/ Bilbao dhe Barcelona barazim pa gola, Atletico Madrid bën detyrën! Mallorca mposht 1-0 Gironan