GOLAT/ Milani fitore minimale për vendin e dytë, Juventus barazon dhe lëshon terren! Roma 2-2 në Firenze

Serie A e futbollit po vijon këtë të dielë me ditën e dytë të ndeshjeve për raundin e 28-të. Gjithçka nisi në orën 12:30, aty ku Leçe e Ramadanit dhe Medon Berishës u mposht 0-1 nga Verona. Në orën 15:00 Milani mundi 1-0 Empolin, teksa Juventus dhe Atalanta barazuan 2-2. Darka në "Artemio Franchi" rezervoi duelin mes Fiorentinës dhe Romës, i mbyllur 2-2.

Në stadiumin "Via del Mare", vendasit e Leçes u mposhtën minimalisht 0-1 nga Verona. Miqtë kështu lënë zonën e ftohtë dhe parakalojnë puljezët në renditje duke komplikuar pozitat e Leçes në klasifikim. Goli i Folorunsho në minutën e 17-të nga jashtë zone ishte deçiziv për Veronën. Për vendasit në fushë 81 minuta qëndroi Ylber Ramadani, ndërsa Medon Berisha ishte në stol.

Në "San Siro" Milan siguroi suksesin e dytë radhazi duke mundur 1-0 Empolin. Goli i Pulisic në minutën e 41-të vendosi ndeshjen. Pikërisht në këtë aksion dhe në ndërhyrje e sipër u dëmtua edhe mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli. Ai ndjeu një shqetësim muskulor dhe kërkoi të zëvendësohej. Një lajm aspak i mirë ky për Empolin dhe Kombëtaren kuqezi. Për miqtë në stol qëndruan Etrit Berisha dhe Stiven Shpendi.

Juventus dhe Atalanta barazuan 2-2 në Torino. "Zonja e Vjetër" në ndeshjet e fundit ka lëshuar terren dhe kjo ka bërë që të humbasë vendin e dytë në Serie A, pozicion që mbahet nga Milani. Në "Allianz Stadium" ishte Koopmeiners në të 35 minutë që zhbllokoi sfidën. Duhej pjesa e dytë që Juvja të përmbyste me Cambiaso dhe Milik në minutat 66 dhe 70, para se Koopmeiners të bënte heroin te Atalanta për golin e dytë në minutën e 75. Asisti i golit të barazimit për bergamaskët u dhurua nga Berat Gjimshiti që bëri rolin e fantazistit, me kapitenin e Kombëtares që kishte në krah shiritin në këtë ndeshje për të tijtë.

Serie A, raundi 28:

E dielë

12:30 Leçe 0-1 Verona

15:00 Milan 1-0 Empoli

18:00 Juventus 2-2 Atalanta

20:45 Fiorentina 2-2 Roma

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:55
VIDEO/ Berat Gjimshiti asist me shiritin e kapitenit, Juventus dhe Atalanta barazojnë 2-2! 'Zonja' humbet vendin e dytë


Juventus dhe Atalanta barazuan 2-2 në Torino. "Zonja e Vjetër" në ndeshjet e fundit ka lëshuar terren dhe kjo ka bërë që të humbasë vendin e dytë në Serie A, pozicion që mbahet nga Milani. Në "Allianz Stadium" ishte Koopmeiners në të 35 minutë që zhbllokoi sfidën. Duhej pjesa e dytë që Juvja të përmbyste me Cambiaso dhe Milik në minutat 66 dhe 70, para se Koopmeiners të bënte heroin te Atalanta për golin e dytë në minutën e 75. Asisti i golit të barazimit për bergamaskët u dhurua nga Berat Gjimshiti që bëri rolin e fantazistit, me kapitenin e Kombëtares që kishte në krah shiritin në këtë ndeshje për të tijtë.

Ora 16:55
VIDEO/ Dy fitore radhazi, Milani parakalon Juventusin! Dëmtohet Ardian Ismajli


Në "San Siro" Milan siguroi suksesin e dytë radhazi duke mundur 1-0 Empolin. Goli i Pulisic në minutën e 41-të vendosi ndeshjen. Pikërisht në këtë aksion dhe në ndërhyrje e sipër u dëmtua edhe mbrojtësi i Kombëtares, Ardian Ismajli. Ai ndjeu një shqetësim muskulor dhe kërkoi të zëvendësohej. Një lajm aspak i mirë ky për Empolin dhe Kombëtaren kuqezi. Për miqtë në stol qëndruan Etrit Berisha dhe Stiven Shpendi.

Ora 15:37
VIDEO/ Pamje banale në Serie A, trajneri i Leçes godet me kokë sulmuesin mik


Leçe humbi 0-1 me Veronën në duelin e mbijetesës në Serie A. Pesha e këtij dueli u pa në fund, aty ku pati një sherr mes sulmuesit mik Henry dhe trajnerit vendas, D'Aversa. Ishte ky i fundit që në fundin e ndeshjes goditi me kokë sulmuesin, me Henry që ishte ndëshkuar me karton të kuq.

 

Ora 15:30
Mjafton një gol nga jashtë zone, Verona fiton në Leçe! Ylber Ramadani 81 minuta në fushë (VIDEO)


Në stadiumin "Via del Mare", vendasit e Leçes u mposhtën minimalisht 0-1 nga Verona. Miqtë kështu lënë zonën e ftohtë dhe parakalojnë puljezët në renditje duke komplikuar pozitat e Leçes në klasifikim. Goli i Folorunsho në minutën e 17-të nga jashtë zone ishte deçiziv për Veronën. Për vendasit në fushë 81 minuta qëndroi Ylber Ramadani, ndërsa Medon Berisha ishte në stol.

S.DH/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Ben Andoni: Z. Basha, mjaft! Cikli u mbyll dhe jo me nder

Ben Andoni: Z. Basha, mjaft! Cikli u mbyll dhe jo me nder