VIDEO/ Ndalni Bayern Munich, bavarezët shkëputen në krye të Bundesligës! Wolfsburg marshon drejt Europës, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Leipzig

VIDEO/ Ndalni Bayern Munich, bavarezët shkëputen në krye të Bundesligës! Wolfsburg marshon drejt Europës, fitojnë Bayer Leverkusen dhe Leipzig

Festa e Leverkusen

Bundesliga gjermane e futbollit zhvilloi disa nga ndeshjet e javës së 15-të. Bochum fitoi 0-1 me Augsburg në transfertë, Bayer Leverkuesen me Alonson në stol fitoi 2-0 me Stuttgart duke iu larguar zonës së ftohtë, Hertha mundi 2-0 Koln në Berlin, teksa Wolfsburg fitoi 1-2 me Hoffenheim. Leipzig mundi 1-2 Werder Bremen në transfertë. Bayern Munich fitoi 0-2 me Schalke në transfertë.

Në "Pre Zero Arena" Hoffenheim humbi 1-2 me Wolfsburg. Ujqërit "kafshuan" vendasit, teksa marrin fitoren e katërt radhazi në Bundesligë. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Baumgartner në minutën e 42, para se Kabak në të 45+5 minutë me autogol të vendoste ekuilibrat. Në pjesën e dytë Baku i dha fitoren miqve të Niko Kovac. Wolfsburg me 23 pikë mban vendin e shtatë, teksa Hoffeinheim me 18 pikë bë vendin e dhjetë.

Në "Weserstadion" për javën e 15 në Bundesligë Werder Bremen u mund 1-2 nga Leipzig. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Andre Silvën në të 13 minutë, teksa në pjesën e dytë Gross vendosi ekuilibrat. Do duhej minuta e 71 dhe Schlager që RB Leipzig të dilte me pikë të plota. Tanimë Leipzig me 28 pikë mban vendin e dytë në Bundesligë, duke ndjekur Bayernin kryesues. Bremen ndodhet në vendin e nëntë me 21 pikë.

Në "Veltins Arena" Bayer Munich fitoi 0-2 me Schalke 04 për javën e 15 në Bundesligë. Skuadra e Nagelsmann e mbyll vitin 2022 në krye të Bundesligës, me skuadrat që do marrin pushimet me nisjen e Botërorit të Katarit. Në sfidën e së shtunës vendosën golat e Gnabry në minutën e 38 dhe Choupo-Moting në minutën e 52. Me 34 pikë, Bayern Munich qëndron në krye të Bundesligës, gjashtë pikë më shumë se Leipzig ndjekës. Schalke me vetëm 9 pikë qëndron në vendin e fundit.

Rezultatet:

Augsburg 0-1 Bochum (Adjel 58')

Bayer Leverkusen 2-0 Stuttgart (Diaby 30', Tah 82')

Hertha Berlin 2-0 Koln (Kanga 9', Richter 54')

Hoffenheim 1-2 Wolfsburg (Baumgartner 42' / Kabak 45+5 (aut), Baku 56')

Werder Bremen 1-2 RB Leipzig (Gross 57' / An. Silva 13', Schlager 70')

Schalke 0 - 2 Bayern Munich (Gnabry 38', Choupo-Moting 52')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 20:28
VIDEO/ Bayern Munich vendos diktatin në Bundesligë, bavarezët kalojnë Schalken me 2 gola! E mbyllin vitin në krye

Në "Veltins Arena" Bayer Munich fitoi 0-2 me Schalke 04 për javën e 15 në Bundesligë. Skuadra e Nagelsmann e mbyll vitin 2022 në krye të Bundesligës, me skuadrat që do marrin pushimet me nisjen e Botërorit të Katarit. Në sfidën e së shtunës vendosën golat e Gnabry në minutën e 38 dhe Choupo-Moting në minutën e 52. Me 34 pikë, Bayern Munich qëndron në krye të Bundesligës, gjashtë pikë më shumë se Leipzig ndjekës. Schalke me vetëm 9 pikë qëndron në vendin e fundit.

 

Ora 17:49
VIDEO/ 'Ujqërit' katër fitore radhazi në Bundesligë, Wolfsburg 'kafshon' Hoffeinheim

Në "Pre Zero Arena" Hoffenheim humbi 1-2 me Wolfsburg. Ujqërit "kafshuan" vendasit, teksa marrin fitoren e katërt radhazi në Bundesligë. Vendasit kaluan të parët në avantazh me Baumgartner në minutën e 42, para se Kabak në të 45+5 minutë me autogol të vendoste ekuilibrat. Në pjesën e dytë Baku i dha fitoren miqve të Niko Kovac. Wolfsburg me 23 pikë mban vendin e shtatë, teksa Hoffeinheim me 18 pikë bë vendin e dhjetë.

 

Ora 17:46
VIDEO/ RB Leipzig fitore të madhe në transfertë, në ndjekje të kryesuesve të Bayern

Në "Weserstadion" për javën e 15 në Bundesligë Werder Bremen u mund 1-2 nga Leipzig. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Andre Silvën në të 13 minutë, teksa në pjesën e dytë Gross vendosi ekuilibrat. Do duhej minuta e 71 dhe Schlager që RB Leipzig të dilte me pikë të plota. Tanimë Leipzig me 28 pikë mban vendin e dytë në Bundesligë, duke ndjekur Bayernin kryesues. Bremen ndodhet në vendin e nëntë me 21 pikë.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen