Videolajm/ Ja semaforët e rinj në 
Tiranë, "ngjyroset" edhe shtylla

Videolajm/ Ja semaforët e rinj në <br />Tiranë,
TIRANË - Në rrugët e kryeqytetit kanë nisur të vendosen semaforë të rinj, të cilët janë lehtësisht më të dallueshëm qoftë për drejtuesit e automjeteve ashtu edhe për kalimtarët. Prej dy javësh Bashkia e Tiranës është duke punuar për heqjen e semaforëve të vjetër dhe montimin e "semaforit inteligjent".
 
Me semaforët aktualë shumë shoferë e kanë të vështirë të dallojnë ngjyrën e kuqe ndaluese apo jeshilen që tregon se është radha e tyre për të ecur. Kjo për shkak se disa semaforë janë të lartë e shumë drejtuesve të makinave i duhet të përkulen për të dalluar sinjalin. Me semaforët e rinj ky "makth" duket se do të marrë fund dhe kjo, jo vetëm për faktin se semaforët janë më të ulët, por e gjithë struktura e tij do të marrë ngjyrën jeshile të kuqe apo portokalli.
 
Disa prej tyre janë vendosur në rrugët e Tiranës dhe Shqiptarja.com i sjell përmes kësaj video. Ndërsa pritet që për pak kohë të jenë zëvendësuar të gjithë semaforët në Tiranë. 

semaforet e rinj

semaforet e rinj

semaforet e rinj

semaforet e rinj

semaforet e rinj


Redaksia Online
(Gre.M/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

U-17/ Kombëtarja s'ia del të fitojë, kuqezinjtë e mbyllin grupin në vendin e parafundit (VIDEO)

U-17/ Kombëtarja s'ia del të fitojë, kuqezinjtë e mbyllin grupin në vendin e parafundit (VIDEO)