Videolajm/ Zjarri në fshatin Tragjas zbret deri poshtë në bypass-in e Vlorës

Zjarret në qarkun e Vlorës janë përkeqësuar ndjeshëm ku një nga vatrat e aktivizuara në fshatin Tragjas ka dalë jashtë kontrollit ku flakët kanë mbërritur deri poshtë në rrugën e bypass-it të Vlorës. Në video dallohet që flakët kanë mbërritur deri poshtë ku fatmirësisht në zonë nuk ka banesa e shtëpi, por vetëm 3 stane.

Zjarret në fshatin Tragjas vijojnë prej ditësh, ndërkohë që për shkak të terrenit të vështirë nuk mund të ndërhyhet me mjetet zjarrfikëse por vetëm nga ajri. Sipas z.ministres së Mbrojtjes Dallandyshe Bici, helikopterët janë çuar për remont.


Lajmi kryesor:

Vlora 10 ditë nën flakë, përpijnë mijëra hektarë pyje në Tragjas e Karaburun! Zjarri rrezikon të përparojë drejt zonave të banuara në Dukat! Prefekti: E domosdoshme ndërhyrja nga ajri


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

Lamtumira e Angela Merkel, fundi i një epoke të papërsëritshme. Pragmatizmi, forca dhe kufiri i saj