Vizita në Tiranë e Von der Leyen, Shqiptarja. com zbardh axhendën

1625773312_vonderleyen.JPG

Shqiptarja.com ka zbardhur axhendën e vizitës së Presidentes së  Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, në Tiranë.

Axhenda e vizitës së Von Der Leyen:

8:45-Pritja te Pallati i Brigadave me ceremoni

Rreth orës 9:00-Takimi me Kryeministrin Ramën

Rreth orës 10:00 është parashikuar një takim me Presidentin Meta

Pas kësaj Von Der Leyen dhe Kryeministri Rama do të vizitojnë shkollën "Korab Muça" në Qerekë të Krujës, shkollë e cila është rindërtuar përmes programit ‘BE për shkollat’ pas dëmtimit nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Pas vizitës aty do të ketë edhe një konferencë për shtyp të përbashkët të Kryeministrit dhe Komisioneres Ursula Von Der Leyen.

 


Lajmi kryesor:

Integrimi në BE, presidentja e Komisionit Europian Von der Leyen viziton nesër Tiranën! Zbardhet axhenda, takim me Ramën dhe Metën


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Fushata më e shpejtë e vaksinimit në botë dhe ajo më e ngadalta, shteti që kryeson dhe ato që janë në fund