Vjehrri ka thirrur protestë, Armina e pranon një ditë para: Çmimet janë rritur në gjithë botën

Vjehrri ka thirrur protestë, Armina e pranon një ditë para: Çmimet janë rritur në gjithë botën

Një ditë para protestës që ka thirrur Sali Berisha për rritjen e çmimeve, e fejuara e djalit të tij, Armina Mevlani e pranon që çmimet janë rritur në të gjithë botën.

Moderatorja Armina Mevlani, në studion e “Goca dhe Gra” teksa po diskutohej për shtrenjtimin e pushimeve këtë verë, tha se edhe ajo e ka ndjerë krizën.

Armina tha se tek vendet që ka shkuar në vitet e tjera me pushime, këtë vit nuk mund t’i frekuentojë, pasi çmimet janë tre-fishuar.

“Ja unë përshembull te vendet që kam shkuar gjithmonë, nuk shkoj dot, janë shtrenjtuar me tre-fish çmimet”, tha Armina në “Goca dhe Gra”.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Tinto: 07/07/2022 09:03

    Cmimet jane shtrenjtuar por ka politika sociale, sidomos kur shteti rezulton me suficit nga mbledhja e taxave. Apo ska me ca ben tendera Mirlinda Karcanaj?

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Rikthimi i PD-së me protesta në shtator, a do ta forcojë politikisht?×

Lajmi i fundit

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje

Personi që sulmoi shkrimtatin Salman Rushdie akuzohet për tentativë për vrasje