Vjen lamtumira zyrtare, Perisic përshendet Interin për Tottenham-in: Krenari që vesha këtë bluze të lavdishme

Vjen lamtumira zyrtare, Perisic përshendet Interin për Tottenham-in: Krenari që vesha këtë bluze të lavdishme

Futbollisti kroat Ivan Perisic

Tashmë dihej prej pak ditësh, por Ivan Perisic i ka dhënë lamtumirën zyrtare Interit. Klubi dhe futbollisti kroat nuk gjetën marrëveshjen për të vazhduar, pasi 33-vjeçari kërkonte të vazhdonte aventurën në Premier League.

“Pas 254 ndeshjesh, 55 golave, 49 asisteve, 3 trofeve dhe 18.934 minutave të luajtura në fushë duke mbajtur këtë fanellë të lavdishme: aventurës time i ka ardhur koha të përfundojë. Edhe pse mendoj se çdo fund është një fillim i ri, e rëndësishme është të reflektosh për vitet që kaluan dhe të t’iu tregoj ju vlerësimin e thellë për punën e bërë dhe qëllimet e arritura. Është një eksperieencë e paharrueshme për mua si lojtar dhe të gjithë familjen. Drejtuar skuadrës, stafit, të gjithë shoqërisë, por mbi të gjitha tifozëve: ju do keni gjithmonë një vend të veçantë në zemrën time. Ndihem i privilegjuar që kam këtë klub në biografinë time,”-mbyll mesazhin e lamtumirës Perisic.

Shumë shpejt Perisic do zyrtarizohet si lojtar i Tottenham, klubin anglez që ka nënshkruar për dy vite. Ende nuk dihet paga e saktë e Perisic te ‘spursat’, por Inter i ofroi 5 milionë euro në sezon për të rinovuar kontratën që nuk u arrit.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik