Vjen nga Bayern Munich, Interi gjen zëvendësuesin e Skriniar

Vjen nga Bayern Munich, Interi gjen zëvendësuesin e Skriniar

Benjamin Pavard, djathtas

Interi dëshiron të nënshkruajë me mbrojtësin e Bayern Munich, Benjamin Pavard, si zëvendësues të Milan Skriniar. Sipas Gazetta dello Sport, francezi është një nga objektivat kryesore të zikaltërve për të zëvendësuar Skriniar, megjithëse kostot që lidhen me nënshkrimin e tij mund ta bëjnë të vështirë.

Duket gjithnjë e më e qartë se Pavard do të largohet nga Bayerni këtë verë. Kontrata e  27-vjeçarit me kampionët e Gjermanisë do të skadojë në fund të qershorit 2024. Bayern i ka ofruar futbollistit një zgjatje të kontratës, me këtë të fundit që ka kërkuar largimin. Lojtari e ka bërë të qartë vendimin e tij dhe nuk do të nënshkruajë një marrëveshje të re. Kjo bën të mundshme që Bayern të përfitojë një shumë të konsiderueshme nga Pavard gjatë afatit kalimtar të verës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)