Vjosa Osmani: Urime Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut! U bëjmë thirrje shteteve anëtare urgjentisht për lirimin e vizave

Vjosa Osmani: Urime Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut! U bëjmë thirrje shteteve anëtare urgjentisht për lirimin e vizave

1656934904_105536.jpg

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Shqipërië dhe Maqedoninë e Veriut për çeljen e negociatave në BE. Ajo u ka bërë thirrje shteteve anëtgare të zbatojnë urgjentisht vendimin e vonuar për lirimin e vizave.

'Urime Shqipërisë dhe Maqedoninë e Veriut për një hap më afër BE-së. Në këtë kohë vendimtare, përshpejtimi i procesit të zgjerimit për vendet demokratike të BB është një domosdoshmëri! Ne u bëjmë thirrje shteteve anëtare që urgjentisht të zbatojnë vendimin e vonuar për lirimin e vizave. për qytetarët tanë.'- shkroi ajo.


Lajmi kryesor:

Negociatat/ Miqtë e huaj urojnë shqiptarët, BE-OSBE: Hapet kapitull i ri! Gjermanët e CDU/CSU: Nuk harrojmë kriteret


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia! Forcimi i dollarit nuk lejon uljen e çmimit të karburantit në vend

Bie çmimi i naftës bruto në bursë, po tregtohen 85 USD/ fuçia! Forcimi i dollarit nuk lejon uljen e çmimit të karburantit në vend