Vlora respekton traditën...ja si është atmosfera në qytetin bregdetar (VIDEO)

Tradita vijon të respektohet në Vlorë...siç ka ndodhur në vitet e kaluar,a vlonjatët do të mblidhen në shesh për të shijuar të gjithë së bashku koncertin në Lungomare dhe spektaklin e fishezkzjarreve, i cili është i gjithë eksluzivitet i Bashkisë. Gazetari i Report Tv, Armand Xhelili raporton se nuk janë shënuar incidente, deri në këto momente, ku përveç trafikut të rënduar, kjo edhe për pasojë të ardhjes së shumë emigrantëve që kanë zgjedhur që natën e ndërrimit të viteve ta kalojnë në atdhe, gjithçka i ngjan një atmosfere perfekte festive.


Lajmi kryesor:

Troket 2020-a! Viti i ri përmes kamerës së Report Tv: Nga festa e vakët e të pastrehëve të tërmetit tek spektakli i fishekzjarreve në çdo cep të Shqipërisë


B.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet Presidenti të zgjidhet drejtpërdrejtë nga populli?×

Lajmi i fundit

John

'Zgjedhorja', Alibeaj: Opozita nuk ka propozime të reja që prej 9 marsit