Vlorë/ Sekuestrohen drogë dhe armë zjarri! Dy në pranga, nën hetim dhe dy kryepleq fshatrash

Arma e sekuestruar

VLORË- 2 persona janë vënë në pranga dhe tjetër është shpallur në kërkim për shkak se kultivonin lëndë narkotike në fshatin Aliban pranë Novoselës. Gjatë kontrollit të urshtruar në banesën e njërit prej tyre policia gjeti dhe sekuestroi 13 kilogramë lëndë narkotike kanabis, një armë zjarri automatik dhe 30 fishekë.

Në pranga ranë A. L., 44 vjeç banues në fshatin Mifol dhe Th. N., 53 vjeç, banues në fshatin Aliban. Gjatë aksionit u vunë nën hetim N.D dhe Dh.N, me detyrë kryepleq në fshatrat Mifol dhe Aliban.

m.v./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  100 vjet parlamentarizëm, a jeni të kënaqur me nivelin e deputetëve aktual të Kuvendit?

Komento

Komente

 • Vlonjati djali lushnjar Myzeqesë: 14/08/2019 12:55

  Hahahahahaha përsëri lebër, çdo ditë lebër dhe vetëm lebër, si ka mundësi? Na e bënë qytetin harram nuk jetohet në Vlorë

  Përgjigju
  • Jo or jo: 17/08/2019 07:04

   Labi te ha k....

  • Vlora: 15/08/2019 16:42

   Labi ta shkon lodren o laluc

  • Po: 14/08/2019 13:14

   Ne Vlore nuk jetojne vetem leber

 • Fredi: 14/08/2019 12:25

  Fjala kryeplak do të thotë ai më i urti, më i dituri, më i maturi, dhe më i moralshmi. Pra me pak fjalë në gjuhe te popullit do të thotë udhërëfyes. A kanë ndonjë virtyt të tillë plera të tilla? Këta qenkan kryem|*tër jo kryepleq!

  Përgjigju
  • Sant: 15/08/2019 07:53

   Jan kryespiuna nuk kan me kuptimin e vjeter krye plak ose burr fshati . Jan legena u duket sikur bejn karier duke cuar bashkfshataret ne burg

  • Fredi dobiçi: 15/08/2019 03:20

   Bravo Fredo, me.ne funde the nje gje te sakte...