Vodhën 'Benz-in' për të bërë xhiro në fshatrat e Lushnjes! 3 të rinjtë përplasën makinën dhe u plagosën kur po ndiqeshin nga policia

Tre adoleshentë, rreth 16 vjeç kanë rënë në prangat e policisë së Fierit pasi vodhën një makinë tip “Benz”. Gjatë ndjekjes nga 2 makina të forcave blu, të rinjtë kanë humbur kontrollin dhe kanë përplasur makinën në pronësi të Artur Toskës.

Mëngjësin e djeshëm, Toska bëri denoncimin e vjedhjes së tij. Policia ra në gjurmë të mjetit dhe të adoleshentëve që lëviznin me mjetin në zonat rurale të Lushnjes. Ata e njihnin zonën sepse ishin banorë të fshatit Lifaj, njësia e administrative Krutje.

Menjëherë nisën ndjekjen për të ndaluar të rinjtë, të cilët u përplasën dhe u plagosën. Pasi morën mjekim në spitalin e Lushnjes, u shoqëruan në komisariat për tu marrë në pyetje dhe për të zbardhur rrethanat e ngjarjes.

A.M./Sh.Sh/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Suedia dhe Finlanda në NATO, pikat e marrëveshjes që bindën Ergogan të heq veton: Ekstradimi i ‘terroristëve’ kurdë dhe heqja e kufizimeve ndaj Turqisë për eksportet e armëve